wtorek, 15 grudnia 2015

Bramy Miłosierdzia w ok. 500 świątyniach w Polsce

W niedzielę 13 grudnia w polskich diecezjach zainaugurowano Jubileusz Miłosierdzia. Na mocy dekretów biskupów diecezjalnych przywilej utworzenia Bramy Miłosierdzia otrzymało w kraju ok. 500 świątyń. Najwięcej, bo aż 49, w archidiecezji poznańskiej, a 36 w diecezji warszawsko-praskiej.

„Nie ma lepszego czasu na pojednanie, jak Rok Święty – uważa metropolita lubelski. – Nie ma lepszej okazji, abyśmy w Roku Miłosierdzia, który jest równocześnie rokiem 1050. rocznicy Chrztu, a więc naszej tradycji chrześcijańskiej, w sposób szczególny usłyszeli to wezwanie w życiu indywidualnym i narodowym. Na pojednanie, na skupienie się nad tym, co wspólne, co ważne dla Ojczyzny, co stanowi dla niej niebezpieczeństwo, ne ma lepszego czasu jak Rok Święty Miłosierdzia, Boże Narodzenie i pamiątka Chrztu” – powiedział abp Stanisław Budzik.

Świątynie, w których stanęły Bramy Miłosierdzia, zwane są kościołami miłosierdzia. To miejsca, w których uzyskać można odpust zupełny dla siebie lub za zmarłych.

My mamy najbliżej - bo w Swarzewie. W Sanktuarium Maryi Królowej Polskiego Morza można codziennie uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Pomyślcie sobie, codziennie odpust zupełny. Możemy podarować go naszym zmarłym. 365 dni to 365 dusz zmarłych uwolnionych z czyśćca. Pomnóżmy teraz przez ilość osób, które codziennie przyjdą prosić o odpust - daje nam miliony uwolnionych dusz. Potężna armia zmarłych, która może wstawiać się za nami. Myślę, że warto.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz