piątek, 14 lutego 2014

Nowy numer miesięcznika Egzorcysta

Zapraszamy do zakupu nowego lutowego numeru miesięcznika Egzorcysta, a w nim między innymi czy muzyka może zniewalać. Polecam zakup lutowego numeru zwłaszcza dla ludzi młodych, którzy do końca nie zdają sobie sprawy z zagrożeń jakie może nieść muzyka. Tym bardziej, ze dzisiejsza młodzież praktycznie cały czas chodzi ze słuchawkami na uszach.


Strategia przeciwnika zbawienia polega na ogół na przybieraniu atrakcyjnych form. Jednak wobec niektórych ludzi nie zadaje sobie tego trudu. Wykorzystując ich specyficzny gust, nęci tajemniczą złowrogością, ciemnością i nienawiścią, podsyca uczucie strachu i fascynację złem. - przestrzega Artur Winiarczyk, redaktor naczelny Miesięcznika Egzorcysta. W numerze 18 (lutowym) piszemy o tym, że muzyka, której słuchamy, nie jest obojętna dla naszego życia i jego sfery duchowej.

Grzegorz Kasjaniuk, dziennikarz muzyczny i konferansjer, w bardzo osobistym tekście opowiada o swoich doświadczeniach z muzyką black- i deathmetalową. W latach 80. m.in. na fali buntu przeciw socjalizmowi zainteresował się tym nurtem muzycznym. Zdawał sobie sprawę z niesionych przez to zagrożeń, ale wydawało mu się, że jest na nie odporny. Nie dostrzegał, że w ten sposób poszerza skalę zachowań, które toleruje i akceptuje. Z czasem próbował sobie tłumaczyć, że można odróżnić oryginalność muzycznego przekazu od fałszywości obrazów pojawiających się w przestrzeni publicznej.



Podobnie myślała Marta, autorka drugiego świadectwa: Długo próbowałam siebie oszukiwać i wmawiałam sobie, że może są w utworach, których słucham, satanistyczne, bluźniercze i antychrześcijańskie treści, ale mnie one zupełnie nie interesują, bo przecież to nie ja je tworzę i wypowiadam. Przekonywałam sama siebie, że to jedynie muzyka, że fascynują mnie tylko dźwięki i atmosfera, którą wprowadzają, a cały ten satanistyczny image to jedynie „kreacja artystyczna”.

Muzycy z pełną świadomością odwołują się do takich symboli i treści- oni widzą w Bogu przeciwnika, a w Szatanie sprzymierzeńca. Część z nich robi to w sposób bardziej zawoalowany, posługując się dźwiękiem w celu wywołania określonych stanów, np. depresji albo pobudzenia. Sami często padają ofiarą swoich fascynacji.

Piotr przyszedł do mnie z gotowym materiałem i opowiedział swoją historię. Straszną. Wąż, który był wytatuowany na jego ramieniu ożył i ział w niego ogniem. Musiał wypalić go kwasem. W pracownikach swojej formy widział demony. Uznałem, że to schizofreniczne. Nie dałem wiary. Był tam też tekst o samobójstwie, ale wtedy nie interpretowałem tego jako zapowiedzi nieszczęścia.- takich tragicznych wydarzeń w życiu Grzegorza Kasjaniuka było więcej. Dopiero ponowne- i faktyczne- zawierzeniu Bogu, Różaniec, Nowenna Pompejańska, wizyty w Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej pomogły mu uleczyć ciało i duszę oraz lepiej rozpoznawać Zło.

Dla człowieka wierzącego, wychowanego w kulturze chrześcijańskiej, muzyka może spełniać dwojaką rolę: podtrzymywać jego duchowy i kulturowy rozwój, bądź skierować jego zainteresowania w przeciwną stronę. Problem ten dotyczy w szczególności ludzi młodych, którzy rozpoczynają swoje własne, przynajmniej częściowo niezależne, życie we współczesnej kulturze. - czytamy w analizie dr Małgorzaty Nieszczerzewskiej poświęconej satanistycznym inspiracjom w muzyce metalowej i ambientowej.

Juliusz Gałkowski kreśli portret świętej patronki muzyki: Być może Cecylia nie grała na organach czy innym instrumencie, lecz kochając Zbawiciela najbardziej na świecie, stała się częścią jego najpiękniejszej kompozycji – Planu Zbawienia ludzkiego rodu.

Warto też zwrócić na wywiad z ks. Przemysławem Sawą, teologiem i egzorcystą, który obszernie mówi o Ewangelii, możliwościach jakie daje Internet w odnajdywaniu dróg do Boga i wyjaśnia czym naprawdę jest tzw. lista ks. Sawy.

A w numerze jeszcze m.in.: Grzegorz Fels przytacza historię ludzi, którym pomógł ich Anioł Stróż; dr Wincenty Łaszewski opisuje objawienia w Pontmain; dr Tomasz Teluk- o problemach ideologów z nauczaniem papieża Franciszka; psycholog Ludwika Filipowicz o ucieczce dzieci z realności; dr Hunter Baker z Union University w Jackson opisuje powiązania socjalizmu i sekularyzmu; dowiemy się także, dlaczego, według władz PZPR, Matka Boska nie miała powodów do płaczu w Polsce Ludowej... Zapraszamy do lektury.

Miesięcznik Egzorcysta” sprzedawany jest m. in. w salonach prasowych i Empik-u oraz w dobrych księgarniach. Wydawca zapewnia również możliwość korzystania z prenumeraty krajowej lub zagranicznej. Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej "Miesięcznika Egzorcysta". Zachęcamy również do obserwowania nas na Facebooku i Twitterze

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz