środa, 10 września 2014

Drugie czytanie ustawy upoważniającej do ratyfikacji ideologicznej Konwencji RE zdjęte z porządku obrad Sejmu


Drugie czytanie ustawy upoważniającej do ratyfikacji ideologicznej Konwencji RE o zapobieganiu i przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej, zostało usunięte z dzisiejszego (10.09.) porządku obrad Sejmu!
Dziękuję za wielkie zaangażowanie w tę kampanię przygotowaną przez Ordo Iuris. W zaledwie dwa dni zebraliśmy 27.282 podpisów (http://www.citizengo.org/pl/stop-genderowej-konwencji-rady-europy), które wysyłaliśmy do polityków - zwłaszcza do tych, których głos mógł być rozstrzygający.
Będziemy śledzić tę sprawę. Nie zamykamy kampanii, toteż ciągle można składać podpisy (tę wiadomość wysyłam także do osób, które nie złożyły jeszcze podpisu pod petycją). Zbieramy podpisy, gdyż ta sprawa może powrócić na sejmową wokandę. W sumie złożyliśmy już kilkadziesiąt tysięcy petycji przeciwko tej Konwencji w różnych kampaniach CitizenGO. Konwencji sprzeciwili się też polscy biskupi i liczne cenione środowiska, a wśród nich liderzy aktywnych i prężnych polskich organizacji społecznych.
----
Dziękuję za każde wsparcie dla CitizenGO - dla naszej wspólnej działalności. Dziękuję w imieniu całego Zespołu za darowizny, bez których działalność organizacji nie byłaby możliwa. Dziękuję również za wszystkie wiadomości z pytaniem o "zwyczajne" konto bankowe dla CitizenGO. Przepraszamy, że nie zdążyliśmy jeszcze wszystkim Państwu odpowiedzieć! Konto będzie już niebawem, mam nadzieję, że w ciągu miesiąca. Najwyższa pora, aby powstało, ponieważ płatności kartami ciągle nie są w Polsce najpopularniejszym środkiem dla bezgotówkowych transakcji. Dziękuję wszystkim Państwu za cierpliwość w tej kwestii! Dziękuję, że wspólnie budujemy grupę aktywnych osób, które chcą walczyć o ochronę życia i rodziny, o zaprzestanie prześladowań chrześcijan i wolność sumienia w każdym zawodzie.
Te wszystkie wiadomości, które od Państwa otrzymuję, dodają mi sił i motywacji do działalności, której wraz z Państwem się podjęłam. Małymi krokami możemy zmieniać świat. Papież Franciszek przypomniał nam niedawno o tym, że "w samym sercu Ewangelii znajduje się życie wspólnotowe i zaangażowanie na rzecz innych" (Evangelium Gaudium, nr 177).
Pozdrawiam serdecznie i łączę wyrazy szacunku,
Magdalena Korzekwa
Menedżer Kampanii CitizenGO
P.S. Do najpilniejszych akcji, które aktualnie prowadzimy należą: 
http://citizengo.org/pl/8756-petycja-w-obronie-rodziny-w-onz-wazne - tę kampanię 15 września br. przedstawiamy w ONZ
Jeśli jeszcze Państwo tego nie zrobili, to zachęcam do złożenia podpisu i do przekazania informacji o powyższych kampaniach znajomym. Dziękuję!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz