List s.Emmanuel z 15.XI.2011r
1. 2 listopada 2011 r. Mirjana, otoczona ogromnym tłumem, miała comiesięczne objawienie przy Błękitnym Krzyżu. Po objawieniu przekazała nam następujące orędzie:
„Drogie dzieci! Ojciec nie zostawił was samym sobie. Niezmierna jest Jego miłość, miłość, która prowadzi mnie do was, żebym wam pomogła Go poznać i żebyście wy wszyscy przez mojego Syna mogli całym swym sercem nazywać Go Ojcem i żebyście mogli być jednym ludem w rodzinie Bożej. Ale, moje dzieci, nie zapominajcie, że nie jesteście w tym świecie tylko dla siebie samych i że ja was nie zapraszam tu jedynie dla was samych. Ci, którzy naśladują mojego Syna, myślą o bracie w Chrystusie jak o sobie samym i nie znają egoizmu. Dlatego pragnę, żebyście byli światłem mojego Syna, żebyście tym wszystkim, którzy nie poznali Ojca – tym wszystkim, którzy błądzą w ciemnościach grzechu, rozpaczy, bólu i samotności – oświetlali drogę i żebyście waszym życiem pokazywali im miłość Bożą. Jestem z wami! Jeśli otworzycie swe serca, ja was poprowadzę. Zachęcam was ponownie: módlcie się za swoich pasterzy! Dziękuję wam!”
2. Czy kontynuować post? Jest to możliwe! Wielu pielgrzymów zaczęło pościć o chlebie i wodzie w środy i piątki z całą swą dobrą wolą, jak o to prosi Najśw. Panna. Jednakże po pewnym czasie niektórzy porzucają post. Czyniąc tak tracą wiele! Dlatego chcemy tu pokazać proste sposoby, jak wytrwać w tym wspaniałym postanowieniu. (Orędzie na temat postu nie jest skierowane do chorych ani do tych, którzy przechodzą poważne leczenie).
Wiemy, że praktykować post, to odpowiedzieć na pilny apel Matki Bożej, a to nie jest mało! Czyż Ona nie przychodzi do nas od 30 lat po to, żeby nam ukazać najlepsze sposoby, jak powstrzymać wojny i otrzymać prawdziwy pokój? Możemy już pracować nad wewnętrznym przekonaniem, że wobec nieprzyjaciela post ma wielką moc, pozwala na to, że dusza panuje nad ciałem, a nie odwrotnie (patrz, PS 3).
Niektórzy mówią, że trudno w nim wytrwać. Niektórzy, że post wymaga pewnego wysiłku woli. Lecz spośród dwóch trudności, która kosztuje więcej? Pościć zgodnie ze wskazówkami Nieba (Żydzi także pościli 2 razy w tygodniu), czy naprawiać szkody, jakie nie pokonany wróg mógł w nas uczynić? Spośród tych dwóch trudności łatwiej jest zapanować nad postem. O. Slavko mówił: „Gdy się kocha, to się znajduje sposoby. Gdy brak miłości, znajduje się wymówki”.
Jako wskazówki praktyczne przypominamy, że w dni postu konieczne jest dużo pić. To pozwala uniknąć bólu głowy. Odradza się pić zbyt zimne, ciepły napój jest bardziej odpowiedni dla trawienia.
Korzystne jest także, żeby jeść chleb kompletny, przynajmniej wystarczająco odżywczy, żeby pracować bez osłabienia. Sprzedawany chleb biały nie jest najlepszy, użyta mąka jest rafinowana i obrabiana. Ten chleb zawiera bardzo mało elementów odżywczych i zwiększa poziom cukru we krwi. Chleb pełny i półpełny pozwala dobrze się trzymać w czasie postu.
Mieliśmy okazję poznać młynarza koło Ljubuśki. Kupujemy od niego najlepszą biologicznie mąkę i robimy nasz chleb na post. Gdy zaczyna brakować czasu, używamy małego urządzenia domowego. które robi to w 3 godziny. Wystarczy do maszynki włożyć wymagane składniki i chleb, który z niej wychodzi, jest udany.
Oto dwa przepisy, które pomogą wam zapełnić waszą maszynkę (zakup wart zachodu!). W pierwszym dodaliśmy suszone rodzynki i migdały dla tych, którzy chcieliby otrzymać chleb bogatszy. (Nie należy to do początkowego planu, ale raczej lepiej jest wzbogacić chleb niż porzucić post). Ten chleb będzie błogosławieństwem dla dni postu!
a) Chleb 600 g z suszonymi owocami pieczony w maszynce
cykl: chleb pełny lub kompletny (nr 3 w maszynce)
150 g mąki z pełnego zboża
200 g białej mąki
9 g suszonych drożdży
1½ łyżeczki do kawy soli
25 g suszonych rodzynek (lub innych suszonych owoców)
20 g migdałów
20 g nasion słonecznika
15 muesli (lub owsa)
350 ml letniej wody
60 ml oliwy z oliwek (lub innej tańszej oliwy)
Włożyć drożdże, mąkę, sól, rodzynki, migdały, nasiona słonecznika, muesli, wodę i oliwę z oliwek do miski na chleb. Włączyć i ustawić maszynkę do chleba. Dodać wody, jeśli ciasto nie zbiera się lub białej maki, jeśli ciasto lepi się brzegów miski.
b) Chleb bez suszonych owoców pieczony w maszynce (Patrz PS. 2)
Źródło: zwiastowanie.alleluja.pl
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz