sobota, 9 grudnia 2017

Czerwony Krzyż bez krzyża! Dlaczego musimy ciągle ustępować bezbożnikom?

Belgijskie oddziały Czerwonego Krzyża zostały poinformowane, że muszą usunąć logo organizacji z czerwonym krzyżem z budynków, ponieważ krzyż - symbol chrześcijan - może obrażać muzułmanów.

Breitbart News poinformował w poniedziałek, że André Rouffart, przewodniczący Czerwonego Krzyża w Verviers, ujawnił, że belgijskie filie tej organizacji zostały poproszone przez Komitet Czerwonego Krzyża w Liège, by w pełni respektowały zasady organizacji dotyczące neutralności religijnej. W tym celu mają usunąć krzyże, ponieważ muzułmanie mogą czuć się obrażeni tymi wizerunkami.

Czerwony Krzyż został założony w XIX wieku przez Jean-Henry Dunanta, pobożnego chrześcijanina. Dziś Międzynarodowa Federacja Stowarzyszeń Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca stwierdza, że zapewnia osobom poszkodowanym pomoc w sytuacjach katastrof i zdrowia "bez dyskryminacji ze względu na narodowość, rasę, przekonania religijne, opinie klasowe lub polityczne". Stwierdza również, że działa zgodnie z zasadą neutralności, która nie pozwala jej "brać udziału w działaniach wojennych lub angażować się w jakimkolwiek momencie w kontrowersje o charakterze politycznym, rasowym, religijnym lub ideologicznym".

Wolontariusze i pracownicy filii czerwonego Krzyża nie chcą podporządkować się takiemu idiotycznemu poleceniu. "Niech rzeczy będą takie, jakimi są. Święta Bożego Narodzenia zamieniliśmy na zimowe wakacje, świąteczny jarmark został zmieniony w zimową przyjemność. A teraz jeszcze te krzyże+ - cytuje jednego z pracowników TruNews.

Autor: gb
Źródło: Christianpost.com/Mały Dziennik
10:23 9 grudnia 2017

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz