Strony

środa, 27 lutego 2013

Notatki dnia

1.

Oddział Warszawski Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy wzywa TVP S.A. do natychmiastowego przeproszenianaszego Kolegi red. Grzegorza Kutermankiewicza za zablokowanie jego materiału na youtube i pomówienie go o kradzież praw autorskich.
Pełna treść oświadczenia w załączniku i na stronie Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy:http://www.ksd.media.pl/aktualnoci/1002-uwaga-cenzura-ksd-wzywa-tvp-do-przeprosin
ZOBACZ także List Członka KSD do Prezesa TVP Juliusza Brauna: http://www.ksd.media.pl/aktualnoci/999-list-czlonka-ksd-do-prezesa-tvp-juliusza-brauna (list także w załączniku).
--
Biuro Prasowe
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy

2.

Polecamy wstrząsający artykuł Agnieszki Kocimskiej z Fundacji Pro – prawo do życia, obnażający praktyki aborterów, którzy zabili dziecko wbrew woli matkihttp://www.ksd.media.pl/aktualnoci/1001-koledzy-wandy-nowickiej-zabili-dziecko-wbrew-woli-matki
--
Biuro Prasowe
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy

3.

Grzegorz Kutermankiewicz                                                                      Konstancin-Jeziorna, 25.02.2012
Wilanowska 102
05-520 Konstancin-Jeziorna
                                                                                    PREZES TVP
                                                                                    Pan JULIUSZ  BRAUN
                                                                                    Ul.  Jana Pawła Woronicza 17   
                                                                                    00-999 WARSZAWA
Zwracam się do Pana z prośbą o interwencję i wyjaśnienie  nieporozumienia, które wynikło z  powodu bezpodstawnego zablokowania przez TVP mojego autorskiego materiału zamieszczonego  na youtube  (http://www.youtube.com/watch?v=tWKjGS4mdPE).
W dniu 5 lutego br. rejestrowałem swoim prywatnym sprzętem konferencję naukową na UKSW w Warszawie pt. „Debata Smoleńska”.  Cały materiał, po koniecznej obróbce, umieściłem na swoim kanale youtube (http://www.youtube.com/grzegorzkut).
Wielkim zaskoczeniem było, gdy po kilkunastu dniach na jednej z części relacji zobaczyłem, zamiast obrazu, informację, że „ten film wideo jest już niedostępny z powodu otrzymania roszczenia dotyczącego praw autorskich przez TelewizjaPolska-itvp.”  
Nie mogę zrozumieć powyższego działania. Mam nadzieję, że wynikło ono jedynie z nieporozumienia.
Jestem oczywiście w posiadaniu całego materiału, który nakręciłem tego dnia na UKSW. Wiele osób może zaświadczyć, że  5 lutego wiele godzin filmowałem materiał, który jak najszybciej umieściłem w sieci, czego nie dokonała Pana instytucja , choć jej pracownicy byli również obecni na Konferencji.
Proszę zatem o wyjaśnienie kto z pracowników  TVP i w oparciu o jakie dowody zgłosił zastrzeżenie praw autorskich w stosunku do mojej relacji z Konferencji „Debata Smoleńska”.
 Z poważaniem -
                           Grzegorz Kutermankiewicz.
                          redaktor  portalu Solidarni2010.pl, członek Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy


List został opublikowany na stronie KSD: http://www.ksd.media.pl/aktualnoci/999-list-czlonka-ksd-do-prezesa-tvp-juliusza-brauna
--
Biuro Prasowe
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy

4.

W całej Polsce środowiska patriotyczne przygotowują się do upamiętnienia Bohaterów Antykomunistycznego i Niepodległościowego Podziemia. Zwyrodniałych oprawców do dziś nie spotkała kara (ci, którzy dożyli współczesnych czasów, nierzadko obdarowywani są wysoką emeryturą, lub mają - sami, albo ich potomkowie - realny wpływ na sytuację w państwie). Jednak Polacy rozliczyli zbrodniarzy w swoich sercach i pamięci. Najlepszym dowodem na to jest mobilizacja w całym kraju przed Narodowym Dniem Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Tylko w samej Warszawie obchody zaplanowano na kilka dni, a do ich organizacji włączyło się blisko 80 organizacji i środowisk patriotycznych pragnących w dniu 1 marca wspólnie uczcić Bohaterów Antykomunistycznego Podziemia. Do Społecznego Komitetu Obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, którego przewodniczącym jest prof. Jan Żaryn - dołączyło także Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy.
Na stronie KSD opublikowaliśmy PROGRAM SPOŁECZNYCH OBCHODÓW NARODOWEGO DNIA PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH w 2013 ROKU przygotowany przez Społeczny Komitet Obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.
Zamieściliśmy także informacje na temat inicjatyw związanych z Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” jakie przyszły na adres naszego Biura Prasowego:

Maraton Filmowy w hołdzie Żołnierzom Wyklętym

ŻOŁNIERZE WYKLĘCI. NIEZŁOMNI BOHATEROWIE. - Nowa pozycja na rynku wydawniczym!

TABLICA DLA „ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH” W CIESZYNIE

Częstochowa: obchody Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

Rzeszów: Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych (2 marca)

Warszawa: Msza św. w rycie trydenckim w intencji Żołnierzy Wyklętych - 3 marca!

Kraków pamięta o "Żołnierzach Wyklętych"

Sulejówek: sesja historyczna poświęcona Żołnierzom Wyklętym (2 marca)

WROCŁAWSKI PLAN OBCHODÓW NARODOWEGO DNIA PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Odwet Wyklętych - inscenizacja historyczna w Szczecinie (zapowiedź)

Powstańcy, Wyklęci. Tarnów pamięta

Zachęcamy do nadsyłania relacji z obchodów Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" w Waszych miejscowościach.
Zebrała i opracowała red. Agnieszka Piwar - sekretarz Zarządu Głównego Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy

--
Biuro Prasowe
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy

5.

Patronat medialny nad VII Katolickimi Dniami Filmowymi objęło Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy: http://www.ksd.media.pl/aktualnoci/995-warszawa-vii-katolickie-dni-filmowe-2-3-marca

Warszawa: VII Katolickie Dni Filmowe (2-3 marca)

W dniach 2 - 3 marca 2013 roku w Centrum Łowicka w Warszawie (Mokotów - ul. Łowicka 21) odbędą się VII Katolickie Dni Filmowe,organizowane przez Fundację Św. Kazimierza Królewicza. To wydarzenie od siedmiu lat gromadzi mieszkańców Warszawy na pokazachfilmów, często niedostępnych w programowej ofercie kinowej i telewizyjnej.

Termin tegorocznego przeglądu zbiega się z Narodowym Dniem Żołnierzy Wyklętych. Nawiązując do tego święta zostaną zaprezentowane 2 filmydokumentalne: „Kapelan wyklęty - kapelan Polski Podziemnej” w realizacji Bernadety Grabowskiej i Piotra Grabowskiego oraz „Sny stracone snyodzyskane” w reżyserii Arkadiusza Gołębiewskiego. Ten film otworzy sobotni przegląd filmów patriotyczno-historycznych. Zobaczymy także 2 innefilmy autorstwa Arkadiusza Gołębiewskiego. „Duchem Ciosany” to dzieje polskich przemian minionego trzydziestolecia, wplecione w historię obecności niezwykłych krzyży, której początkiem stal się wielki krzyż z pamiętnej papieskiej Mszy św 2 czerwca 1979 r. na Placu Zwycięstwa wWarszawie. „Historia Kowalskich” to wstrząsający obraz losów tytułowej rodziny, która, jak wiele polskich rodzin, za próbę pomocy sąsiadom -polskim Żydom zapłaciła życiem. Przewidziane jest również spotkanie z reżyserem.
Kolejnym filmem z gatunku dokumentu historycznego będzie obraz Ewy Stankiewicz „Trzech kumpli” - dramatyczna historia trzech przyjaciół -Staszka Pyjasa, Lesława Maleszki i Bronisława Wildsteina. Przedstawiona w filmie rekonstrukcja wydarzeń odsłania kulisy funkcjonowania SB wczasach PRL-u.
Sobotnie projekcje zakończy amerykański dramat wojenny „5 dni wojny” inspirowany wydarzeniami zbrojnego konfliktu gruzińsko-rosyjskiego wsierpniu 2008 r. Film w polskiej wersji zawiera dokumentalne fragmenty wystąpień ś.p. Lecha Kaczyńskiego podczas wiecu w Tbilisi.
Drugi dzień pokazów rozpocznie się projekcją filmu „Skarga” - filmową biografią ks. Piotra Skargi. W tym roku po raz pierwszy w programieKatolickich Dni Filmowych znalazł się film animowany. Będzie to interesujący obraz w reż. Bruce M. Morrisa „Największy z cudów” prod. USA – dramat religijny zbudowany wokół trzech postaci zagubionych w problemach współczesnej egzystencji. Ich życie zyskuje pełny wymiar, kiedy prowadzeni przez Aniołów Stróżów odkrywają istotę Mszy św. Producentem filmu jest Pablo Jose Barroso, który wcześniej zrealizowałgłośny film „Guadalupe”. Niebawem, 5 kwietnia b.r. na ekrany kin w Polsce wejdzie jego superprodukcja „Cristiada, która mimo znakomitejobsady nie może się przebić do szerokiej dystrybucji światowej z powodu niepoprawnej politycznie treści.
W bloku programowym Kościół w świecie zobaczymy filmy dokumentalne organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie i „Open Doors – w służbieprześladowanym chrześcijanom”. Będą to 2 filmy w reżyserii Agnieszki Dzieduszyckiej-Manikowskiej: „Ziarno w cierniach” przedstawiającyodradzający się kościół katolicki na Białorusi i „Kto ratuje jedno życie, ratuje cały świat” ukazujący pracę polskiego misjonarza w Gruzji. Open Doors zaprezentuje 2 filmy dokumentujące prześladowania kościoła w Korei Płn. i sytuację chrześcijan w Egipcie. Po projekcji widzowie będą mieli okazję spotkać się z przedstawicielami organizacji Open Doors. Blok zakończy reportaż Telewizji TRWAM „ Ziemia Święta - Ziemia bezchrześcijan ?” - próba odpowiedzi na pytanie, czy możliwy jest scenariusz Ziemi Świętej bez chrześcijan.
Ostatnią pozycją niedzielnego wieczoru będzie pełnometrażowy, oparty na prawdziwej historii film fabularny „October Baby” (Październikowedziecko). To poruszająca opowieść o dziewczynie, która szukając swej biologicznej matki odkrywa, że urodziła się w trakcie nieudanej aborcji.
W trakcie imprezy czynny będzie dobrze zaopatrzony bufet.

Wstęp na projekcje jest bezpłatny.
Szczegóły na stronie www.fundacjaswkazimierza.pl

--
Biuro Prasowe
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy




Brak komentarzy:

Prześlij komentarz